Serwisy tematyczne
Strona głównaSpołecznośćMiastaGlasgowForum dyskusyjne › przedszkole i pre-school
Mastercraft Mastercraft
Glasgow
MASTERCRAFT
Justycja Ltd Justycja Ltd
Glasgow
Justycja Ltd - tłumaczenia prawne ustne i pisemne
Karolina's Beauty St... Karolina's Beauty Studio
Glasgow
Przedluzanie rzes-Kosmetyka-Glasg ow

Glasgow

Polacy w Glasgow, Szkocja

Zaloguj się i dodaj komentarz

przedszkole i pre-school

• Strona
  • 1
dot107
23
dot107
20.01.14, 17:14

Za rok moje dziecko skonczy 3 latka wiec najwyzsza pora by zapisac je do placowki. Niedaleko mnie jest pre-school i nie wiem czy zapisac dziecko tam czy jednak powinno isc do nursery, ktore niestety jest troche oddalone od naszego miejsca zamieszkania. Czy to ma jakies znaczenie gdzie pojdzie moje dziecko? Czy jest jakas roznica pomiedzy pre-school a nursery? Z gory dziekuje za odpowiedzi :)

Ladybird
Ladybird
#1 | 20.01.14, 17:28

Idziesz do nursery school, do ktorego rejonu nalezycie. Tam sie dowiesz, jak sie zapisac. Zalezy od miejsca. U mnie podanie sklada sie w councilu, bo darmowe miejsca naleza sie w placowkach prowadzonych przez council albo tych, ktore maja umowy z councilem na refundowanie tych 15 darmowych godzin.

asbo
8303
1
asbo
#2 | 20.01.14, 18:52

dokladnie jak powyzej, pre-school to serwisy dla dzieci 3-5, podlegajace pod urzad miasta nursery class/ school; zdarza sie, ze prywatne przedszkola wspolpracuja z urzedem (jw), nursery class oferuja na ogol sesje poranna 8.45-11.45 lub popoludniowa 1-4 i czesto trzeba czekac na wolne miejsce, wiec dobrze, ze szukasz teraz;
co do opinii o interesujacym Cie przedszkolu, popytaj znajomych, innych matek; mozesz tez wejsc na strone Care Inspectorate i poczytac raporty z ich inspekcji;

urszulab
161
urszulab
#3 | 21.01.14, 01:09

ja bym powiedziala ze roznica jest taka jak pomiedzy przedszkolem a zerowka. mialam porownanie obu, poniewaz moj syn po skaczeniu 3lat musial czekac jeszcze rok czasu na dokonczenie nowej rejonowej szkoly podstawowej. chodzil wiec rok do nursery a kolejny do preschool learning centre. teraz jest w drugiej klasie a ja uwazam ze to by najlepszy krok ktory zrobilam przenoszac go z przedszkola. zupelnie inny staff, przeszkoleni pedagodzy I dodatkowych kilka zajec, m.in. francuski.

asbo
8303
1
asbo
#4 | 21.01.14, 10:41

mysle, ze duzo zalezy od placowki; fakt faktem, 'panstwowe' przedszkola zatrudniaja wylacznie w pelni wykwalifikowane osoby; maja wieksze grupy, scislej trzymaja sie 'planu'; w duzej mierze sa nastawione na przygotowanie dzieci do rutyny, z jaka spotkaja sie w szkole podstawowej; z drugiej strony, zapewniaja jedynie 3h dziennie, wiec ta roznorodnosc zajec jest rozlozona w czasie; mamy pracujace zdane sa czesto na prywatne przedszkola ze wzgledu na rozpietosc czasowa;
naprawde duzo zalezy od placowki :) mam nadzieje, ze Twoj maluch bedzie sie czul dobrze tam, gdzie bedzie :)

Zaloguj się i dodaj komentarz
  • Strona
  • 1
© 2014 Emito.net
O nas Reklama Kontakt Partnerzy Wytyczne dla społeczności Prywatność Regulamin
Information in English: About Advertise Post a free classified ad Contact